facebook
twitter
instagram
youtube
linkedin
0262 642 42 72
HİZMETLERİMİZ
Neler Yaparız
Gümrük Konteyner Taşımacılığı

Gümrük Konteyner Taşımacılığı

Gümrük Taşımacılığı

Gelişen ticari faaliyetler beraberinde nakliye hizmetlerinin de gelişimini sağlamıştır. Yurtiçi veya yurtdışı yapılan her ticarette, nakliye hizmeti olmazsa olmazlar arasındadır. Yurtiçinde yapılan nakliyelerin neredeyse tamamı karayolu taşımacılığı ile yapılırken, yurtdışı nakliye hizmetlerinde, nakliyenin her türü devreye girmektedir. Taşınacak olan yüklerin gideceği bölgeye en hızlı ve en uygun maliyetli nakliye şekli tercih ediliyor.

Yurtdışına yapılan nakliye hizmetlerinde, en önemli unsurlardan birisi de gümrükleme işlemleri. Yurtdışına gönderilen her ürün gümrükten geçerken, ülkemize getirilen her üründe aynı şekilde gümrük işlemlerine tabi tutulmaktadır. Gümrük mevzuatı, oldukça kapsamlı bir mevzuattır ve her araç geçişinde mutlaka kullanılmaktadır. Her ülkenin gümrükleme şartları farklıdır. Talep edilen belgeler ülkelere göre farklılık gösterirken, taşınan yükün türüne göre de farklılaşabilmektedir.

Yurtdışı taşımacılığı yapan firmalar, gümrük mevzuatlarına hakim, belirli bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olan firmalardır. Bir nakliye firmasının dünyanın her yerine sevkiyat yapabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle yurtdışı taşımacılığında uzmanlaşmalar bölgeler için yapılmaktadır. Her bir nakliye firmasının taşımacılık yaptığı belirli bir bölge bulunmakta ve çift yönlü olarak sürekli bir taşımacılık söz konusu olduğunda, yeterli bilgi ve tecrübeye daha kolay sahip olunmaktadır.

Yurtdışı taşımacılığında, kurumsal bir kimliğe sahip olan nakliye firmaları, gümrük işlemlerini de taşıma hizmetinin içerisinde, kendileri yapmaktadırlar. Araçlar yurtdışına çıkarken veya ülkeye geri dönüş yaparken, gümrükleme esnasında birçok farklı ücretlendirme yapılmaktadır. Navlun adı verilen bu işlemlerde, araçlar gerek deniz yolu ile gemilere yüklenerek, gerekse tekrar karayolu ile devam etmektedirler. İkinci bir gümrükleme işlemi ise, gidilen ülkenin gümrüğünde yapılmaktadır.

Gümrük nakliyesi, standart nakliye hizmetlerinden oldukça farklı bir hizmettir. Farklı tecrübe ve deneyimlerle birlikte, bu hizmeti veren firmaların personelleri, hizmet verilen ülkelerin dillerine hakim olmak durumundadır. Böylelikle şirket içi eğitimlerin haricinde, gümrük nakliye yapan firmalarda ilave olarak gümrükleme mevzuatları ve dil eğitimleri de önemli bir yer teşkil etmektedir.

Oldukça uzun süren yurtdışı nakliyeleri, her daim güven içerisinde gerçekleştirilmelidir. Birçok gümrük, araçların ve taşınan yüklerin sigortalı olunmasını zorunlu tutmaktadır. Böylelikle tüm gümrük nakliye işlemleri güvenle yapılmaktadır.  

FOTO GALERİ

Gümrük Konteyner Taşımacılığı | TİTİZ LOJİSTİK
Toplam 48810 Tekil Ziyaret
Web Tasarım İzmir © 2015